Курсової роботи та задача icon

Курсової роботи та задачаСхожі
  1   2   3
Теми курсових робіт з дисципліни «Кримінальне право»

для слухачів 4-го курсу факультету заочного навчання

Інституту кримінально-виконавчої служби.

Сесія з 18/09 2012 р.


п/п

п/п

П.І.Б.

П.І.Б.

Тема курсової роботи та задача

Тема курсової роботи

та задача
Бах В.Я.

^ Тема 1. Кримінальна відповідальність за диверсію.

Задача.

Таран, скориставшись із того, що Січук була у стані сп’яніння, та знепритомніла, вступив з нею у статевий зв'язок. Коли наступного дня ображена насильством потерпіла пригрозила, що заявить до міліції, він злякався, наніс їй тілесні пошкодження, від яких Січук померла.

Кваліфікуйте дії Тарана.
Бірюлін А.В.

^ Тема 2. Кримінальна відповідальність за шпигунство.

Задача.

Завідувач складу будівельних матеріалів Борсук протягом року нагромадив 15 т «лишків» цементу і просив шофера Крикуна вивезти його зі складу, попередивши, що охоронник не перевірятиме вантаж, оскільки він попереджений. Крикун відвіз цемент за вказаною йому адресою. Кваліфікуйте дії винних осіб.
Бобошко С. В.

^ Тема 3. Кримінальна відповідальність за умисне вбивство з обтяжуючими обставинами.

Задача.

Шофер автобази Бородай за домовленістю з матеріально відповідальними особами приймальних пунктів винограду Тереховим і Райським, які мали гроші для придбання винограду в населення, передавав їм підроблені треті примірники квитанцій на нібито зданий на завод виноград. Працівники приймальних пунктів із підзвітних сум вилучали 1 тис. грн. за кожен контейнер з виноградом, оформлений за безготівковою накладною. Учасники злочину ділили гроші між собою. Внаслідок злочинних операцій Бородай з Тереховим одержали 5 тис. грн., а Бородай з Райським — 6 тис. грн. Кваліфікуйте дії винних.
Вихристюк В. П.

^ Тема 4. Кримінальна відповідальність за умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання.

Задача.

Працюючи завідувачем державного магазину, Інюшин систематично привласнював гроші, заподіявши магазину шкоду в особливо великих розмірах. Щоб приховати злочин, він домовився з Кулаковим і Жеребцовим про викрадення з магазину довірених йому цінностей. Інюшин відкрив уночі магазин, утрьох вони поклали у два мішки різних товарів на велику суму, які потім поділили між собою. Кулаков і Жеребцов, інсценуючи крадіжку, з допомогою ломика зламали замок на дверях магазину. Кваліфікуйте дії винних.

Вікарчук В. О.

^ Тема 5. Кримінальна відповідальність за умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини.

Задача.

Завідувачка державного магазину Резникова допустила розтрату на 21 тис. грн. Щоб приховати недостачу, вона підпалила підсобне приміщення магазину, заподіявши цим збитки на 37800 грн. Кваліфікуйте дії винної особи
Грабарчук Д. В.

^ Тема 6. Кримінальна відповідальність за умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця.

Задача.

Коли сторож кооперативного магазину Мальцев відлучився зі свого поста, щоб погрітися, 16-річний Васильчиков проник до магазину і вчинив крадіжку товарів на 3 тис. грн. Під час інвентаризації виявилося, що всього в магазині не вистачало товарів на 18 тис. грн. Розслідуванням було встановлено, що завідувачка магазину Бровченко відпустила своїм родичам у борг товарів на 6 тис. грн. На 12 тис. грн. Бровченко взяла собі цінних речей, не заплативши за них гроші. Кваліфікуйте дії винних
Громик С. І.

^ Тема 7. Кримінальна відповідальність за вбивство через необережність.

Задача.

Явдошина подала в райсоцзабез документи, що їх сама і підробила. На підставі цих документів їй призначено пенсію за віком. Потім з'ясувалось, що в документах стаж роботи та вік були завищені на п'ять років. Явдошина протягом одного року незаконно отримала 300 грн.
Демид М. С.

^ Тема 8. Кримінальна відповідальність за умисне тяжке тілесне ушкодження.

Задача.

Прищепа як нібито кокаїн продав Лискову 12 г крейди. Лисков мав намір за гроші пригощати кокаїном своїх знайомих.

Кваліфікуйте дії Прищепи та Лискова.

Деревіцький О. С.

^ Тема 9. Кримінальна відповідальність за порушення прав пацієнта.

Задача.

Степовий, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, завів Буртову в сад неподалік від пологового будинку. Застосовуючи фізичне насильство та погрози ножем, він задовольнив статеву пристрасть неприродним способом, потім зґвалтував, заподіявши тілесні ушкодження, віднесені судово-медичною експертизою до категорії тяжких за ознакою небезпечності для життя в момент їх заподіяння, після чого знову задовольнив статеву пристрасть неприродним способом. Маючи намір приховати вчинене, Степовий завдав Буртовій вісім ударів ножем, в тому числі три у шию і два в живіт, після чого Буртова померла.

Кваліфікуйте дії Степового.
Димченко С. В.

^ Тема 10. Кримінальна відповідальність за неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником.

Задача.

Заяць познайомився з односельчанкою Дунайською, вони зустрічалися. Довідавшись, що Дунайська почала зустрічатися з іншим, Заяць двічі приходив до неї додому для з'ясування стосунків, але вона не пустила його до квартири і не стала розмовляти. Заяць погрожував їй убивством, причому другий раз приходив з рушницею, яку в нього відібрали сусіди. Коли через день Дунайська поїхала до Києва, Заяць попрямував за нею. Прихопивши ножа, він підстеріг Дунайську і разом з нею зайшов до квартири, де вона мешкала. Погрожуючи ножем, Заяць зґвалтував Дунайську. Коли вона заявила, що повідомить про це міліцію, то він удруге зґвалтував її і завдав 10 ударів ножем, заподіявши 9 різаних ран і одне колото-різане поранення передньої поверхні грудної клітки з ушкодженням тканини лівої легені та стінки судини легеневої артерії, що спричинило смерть.

Як кваліфікувати дії Зайця?
Доляновський О. Л.

^ Тема 11. Кримінальна відповідальність за незаконне позбавлення волі або викрадення людини.

Задача.

П'яний Гурін вирішив зґвалтувати Риженко, яка присмерком поверталася з роботи додому. Він ударив її в голову палицею, виламаною з паркану, після чого затягнув на город, роздягнув і намагався вчинити статевий акт. Зробити цього він не зміг, оскільки потерпіла чинила опір. З помсти за опір Гурін завдав їй численних ударів палицею і взутими в чоботи ногами в голову, шию та інші частини тіла, заподіявши смерть.

Кваліфікуйте дії Гуріна.

Загон В. В.

^ Тема 12. Кримінальна відповідальність за захоплення заручників.

Задача.

Бабинець і Раєнков, будучи напідпитку, ввечері проникли до квартиру своєї знайомої Січук. У квартирі знаходилася лише бабуся останньої — Пашук, яку Раєнков вирішив зґвалтувати. Він повалив її на ліжко і намагався вчинити статевий акт, але Пашук вчинила опір, кричала. Раєнков покликав Бабинця, який почав закривати потерпілій рукою рота, включив на повну гучність телевізор. Раєнков із великою силою пальцями рук здушив її шию, переламавши ріжки під'язикової кістки й щитовидного хряща, спричинив тяжке тілесне ушкодження, однак статевий акт не зміг вчинити з фізіологічних причин. Боячись, що Пашук розкаже про вчинене з нею дочці або онуці, Бабинець кухонним ножем ударив її в груди. Від проникаючого поранення з ушкодженням легені та рясної внутрішньоплевральної крвотечі потерпіла на місці померла.

Кваліфікуйте дії винних осіб.
Козлов Р. І.

^ Тема 13. Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми або іншу незаконну угоду щодо людини.

Задача.

Неповнолітні Коротков, Савченко і Холоденко на квартирі останнього розпивали спиртні напої. На запрошення Холоденка пізніше до них приєдналася 16-річна Лобач. Коли Коротков у коридорі намагався обійняти Лобач, вона його відштовхнула. Тоді Коротков ударив її в обличчя, силою затягнув до вільної кімнати, де повалив на диван і намагався вчинити статевий акт, хоча Лобач чинила опір. У кімнату зайшли Холоденко і Савченко, які з метою подолання опору почали допомагати Короткову: Савченко тримав Лобач за руки, а Холоденко закрив рота руками, щоб вона не кричала і не звала на допомогу, позбавивши Лобач можливості чинити ефективний опір. Коротков із застосуванням сили роздяг Лобач і почав здійснювати статевий акт. У цей час у двері квартири Холоденка почали стукати сусіди, а невдовзі й батьки потерпілої, через що Коротков не закінчив статевого акту. Лобач було спричинено легкі тілесні ушкодження, що не потягли короткочасного розладу здоров'я, у неї також була розірвана плівка незайманості. Як визначила судово-медична експертиза, потерпіла на момент вчинення злочину не досягла статевої зрілості.

Як визначити відповідальність винних осіб?
Корецький С. Ф.

^ Тема 14. Кримінальна відповідальність за експлуатацію дітей.

Задача.

Перебуваючи в стані сп'яніння, Міщенко і Красноперов на квартирі останнього за домовленістю між собою із застосуванням фізичного насильства і погрози вбивством, підкріпленої демонстрацією ножа, по черзі зґвалтували неповнолітню Площенко, а також задовольнили з нею статеву пристрасть неприродним способом. Кваліфікуйте дії винних.

Королевич Т. Д.

^ Тема 15. Кримінальна відповідальність за використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом.

Задача.

Кулатаєв зустрічався з неповнолітньою Гаріною, студенткою першого курсу. Він двічі вступав з нею в статевий зв'язок. Коли при медогляді в нього було виявлено венеричну хворобу, на питання про можливе джерело зараження Кулатаєв сказав, що мав контакт з Гаріною. Після цього Гаріна, яка не знала про наявність у неї венеричної хвороби, написала в прокуратуру заяву про притягнення Кулатаєва до кримінальної відповідальності. Під час розслідування справи було встановлено, що 7 січня перед початком студентського вечора Кулатаєв запросив Гаріну в свою кімнату. Там він почав її обіймати і цілувати. Вона говорила «не треба», але він повалив її на ліжко і вчинив статевий акт. Гаріна пояснила, що Кулатаєв при цьому не погрожував і не бив її. Після цього вони продовжували зустрічатися. 10 липня Гаріна зайшла з Кулатаєвим до порожньої кімнати, відкривши її наявним у неї ключем, щоб «просто поговорити». Під час розмови Кулатаєв почав тягти її на ліжко, хоча вона говорила «не треба», і вчинив статевий акт. Кваліфікуйте дії винних.
Кравчук В. В.

^ Тема 16. Кримінальна відповідальність за зґвалтування.

Задача.

Руденко та Кливленко за домовленістю між собою на польовій дорозі зупинили вантажну автомашину і, погрожуючи ножем, примусили шофера Морозюка залишити кабіну. Вони зв'язали Морозюка і залишили його в лісопосадці, наказавши дві години «не подавати голосу». Вони планували з допомогою автомашини вкрасти зерно з комори колективного сільськогосподарського підприємства, перевезти до Кливленка додому, після чого машину кинути. Їхні плани не здійснились, оскільки за сигналом Морозюка машина була зупинена одним з постів ДАІ, а Руденко і Кливленко затримані. Кваліфікуйте дії винних.
Кулик О. В.

^ Тема 17. Кримінальна відповідальність за примушування до вступу в статевий звязок.

Задача.

Раніше судимий за крадіжку Крижанівський після звільнення з місць позбавлення волі продовжував злочинні дії. У стані сп'яніння він у селищі Софіївці з допомогою ключа запалення зумів завести автомашину «Москвич-412», що належала Шевченку, і поїхав покататися в напрямку Кривого Рога. На великій швидкості він при обгоні не впорався з керуванням і зіткнувся з автомобілем МАЗ-555, спричинивши Шевченку збитків внаслідок пошкодження машини на 15 тис. грн. Переховуючись від органів міліції, Крижанівський прибув до Києва, де знову вирішив покататися на автомашині. П'яним він проник в автомашину «Волга» ГАЗ-21, що належала Київській обл.. санепідемстанції. Тікаючи від інспектора дорожнього руху, Крижанівський з перевищенням швидкості намагався проїхати на червоне світло світлофора, внаслідок чого зіткнувся з автомашиною, що належала Київському виробничому об'єднанню вантажного автотранспорту 09662. Від зіткнення автомашин двом організаціям було заподіяно шкоду відповідно на 5 тис. грн. і 2 тис. грн. Крижанівський був затриманий. Кваліфікуйте дії винних.
Лугова О. О.


^ Тема 18. Кримінальна відповідальність за статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості.

Задача.

Гриненко сів на площадку вагона товарного потягу, щоб швидше доїхати додому. Біля села Гриненка потяг не спинився, тоді він до відказу закрутив ручне гальмо, що спричинило пошкодження колісних пар вагона. Внаслідок цього потяг мав вимушену зупинку на 35 хв., а вагон було затримано на 21 год.

Варіант. На колісних парах вагона утворилися «повзуни» в 4 мм, що стало причиною аварії потяга, під час якої машиніст і його помічник зазнали тяжких тілесних ушкоджень, а потяг був затриманий на 22 год. Кваліфікуйте дії винних.
Марук В. В.

Тема 19. Кримінальна відповідальність за розбещення неповнолітніх.

Задача.

15-річний Шмеря, не маючи посвідчення на керування автомобілем, без дозволу взяв автомобіль батька ВАЗ-2101. Рухаючись людною вулицею, він розраховував об'їхати людей, але, не маючи досвіду керування автомобілем, необережно наїхав на Потапову, яка при цьому загинула. Кваліфікуйте дії винних.Мельник О.В.

Тема 20. Кримінальна відповідальність за перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача.

Задача.

Бажаючи швидше дістатися до сусіднього села, п'яний Сімонов зайшов на стоянку тракторів сільськогосподарського кооперативу, завів одного з них (після двох невдалих спроб за нести інші трактори). По дорозі він посадив у кабіну Федосєєна. Спускаючись до струмка, Сімонов не впорався з керуванням, трактор перекинувся, Федосєєв загинув. Кваліфікуйте дії винних.Нариженко В. В.

^ Тема 21. Кримінальна відповідальність за порушення недоторканості житла.

Задача.

Водій автонавантажувача Семенець з такелажником Юречком під час обідньої перерви поїхали на автозаправну станцію. Повертаючись до місця роботи, Семенець передав керування Юречку, який не мав посвідчення і досвіду керування транспортними засобами. Юречко не впорався з керуванням, виїхав на пішохідну доріжку, де правим заднім колесом наїхав на Мазуріна, заподіявши йому середньої тяжкості тілесне ушкодження. Юречко вистрибнув з кабіни автонавантажувача і втік. Семенець намагався втекти з місця події на автонавантажувачі, але був затриманий. Кваліфікуйте дії винних.Нещерет С. А.

^ Тема 22. Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей

Задача.

Абдулаєв і Павловський запропонували неповнолітньому Пустовіту покататися на «іномарці». Компанія проникла в автомобіль «Фольксваген-Пасат», що належав Брежнєву і стояв на вулиці Поліській у Києві, на якому всі проїхали до Борисполя, повернулися назад і поставили автомобіль на попереднє місце.

Варіант. Незаконне заволодіння було поєднане із заподіянням власнику легких тілесних ушкоджень з розладом здоров’я.

Кваліфікуйте дії винних.Осипенко Я. О.

^ Тема 23. Кримінальна відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав.

Задача.

Демахін у стані сп'яніння почав переходити вулицю на червоне світло в той час, коли по ній рухався транспорт. Водій «Москвича» Дьомін, намагаючись уникнути наїзду, загальмував і повернув кермо вправо. Від цього автомобіль перекинувся і збив Пухилевич, яка стояла на острівку безпеки. Пухилевич було заподіяно тяжкі тілесні ушкодження.

^ Варіант – внаслідок наїзду було заподіяно смерть Пухилевич та її доньці.

Вирішіть питання про відповідальність Демахіна і Дьоміна.Петренко О. В.

^ Тема 24. Кримінальна відповідальність за порушення недоторканості приватного життя.

Задача.

Працівник автогаража Ткаченко, який був напідпитку, без дозволу взяв у гаражі вантажівку і поїхав на залізничну станцію. Оскільки Ткаченко вів автомашину невпевнено, працівник ДАІ Мартекляс подав знак зупинитися. Ткаченко не підкорився. Щоб затримати порушника, Мартекляс стрибнув на підніжку автомашини і зробив спробу заволодіти ключем запалювання. Тоді Ткаченко спрямував автомашину до дерева з таким розрахунком, щоб ударити об нього працівника міліції. Останній вчасно не помітив небезпеки і загинув від удару об дерево. Кваліфікуйте дії виннихПетренко С. В.

^ Тема 25. Кримінальна відповідальність за крадіжку.

Задача.

Водій Артюх автомашиною-самоскидом перевозив з поля до елеватора пшеницю. Під час чергового навантаження він став подавати автомашину назад і для того, щоб ніхто не потрапив під машину, відкрив дверцята кабіни і спостерігав за рухом, подавав звукові сигнали. У цей час із кузова, не попередивши водія, вистрибнув Леоненко, який зі згоди водія заліз туди, щоб розрівнювати пшеницю. Через те, що автомашина рухалась ривками, стрибок Леоненка виявився невдалим — він потрапив під заднє колесо машини і від одержаних ушкоджень помер. Кваліфікуйте дії винного.Поляков Л. М.

^ Тема 26. Кримінальна відповідальність за грабіж.

Задача.

Шушукало, яка працювала продавцем у продовольчому магазині, надала притулок своїй осиротілій 16-річній племінниці Валерії. Через деякий час вона зажадала, щоб Валерія вступила у статевий зв'язок з завідувачем магазину Буряком, погрожуючи в противному разі вигнати її з дому, позбавити матеріальної підтримки, а також розповісти знайомим Валерії, що кілька місяців тому вона була зґвалтована групою осіб. Валерія намагалася покінчити життя самогубством.

Кваліфікуйте дії Шушукало.Синиця М. С.

^ Тема 27. Кримінальна відповідальність за розбій.

Задача.

Викладач сільгоспакадемії Лісник на іспиті оцінив знання студентки-заочниці Каравайко як незадовільні та сказав, що вона не одержить позитивної оцінки доти, поки не буде кмітливою в міжособистісних стосунках з викладачем. Після цього Каравайко вступила в статевий зв'язок із Лісником, після чого останній оцінив її знання з навчальної дисципліни як задовільні.

Кваліфікуйте дії Лісника.Чирук Р. А.

^ Тема 28. Кримінальна відповідальність за вимагання.

Задача.

Оперативний інспектор карного розшуку Тимоня, провадячи дізнання за фактом розкрадання запасних частин зі складу графітного комбінату, допустив перевищення влади. Він не законно, без відповідного оформлення документів, затримав Мусіяку за підозрою в розкраданні запасних частин, а через день при допиті застосував до нього насильство.

Варіант: Мусіяка був затриманий з мотивів помсти та пробув під вартою 2 сутки

Кваліфікуйте дії винного.Шевчук О.Д.

^ Тема 29. Кримінальна відповідальність за шахрайство.

Задача.

Зайчук подала в прокуратуру заяву про те, що Пишний вступив у статеві зносини з її 13-річною дочкою Катрею. Прокурор порушив кримінальну справу проти Пишного за ч. 1 ст. 155 КК України. Слідчий Москалюк, якому було передано справу для розслідування, відчуваючи особисту неприязнь до Пишного, умовив потерпілу дати показання про те, що Пишний її зґвалтував. Одержавши такі показання, Москалюк пред'явив Пишному обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 152 КК України.

Дайте кримінально-правову оцінку дій Пишного, Зайчук Катрі та Москалюка.Шишка М. М.

^ Тема 30. Кримінальна відповідальність за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Задача.

Порошина заявила усно, а потім і написала на ім'я начальника РВВС заяву про те, що її намагався зґвалтувати Волинець. При цьому вона пред'явила порвану сукню і просила притягти Волинця до відповідальності. У ході розслідування з'ясувалось, що Порошина обмовила Волинця через те, що той не виконав обіцянку одружитися з нею після інтимних стосунків між ними. Зміст заяви вона підтвердила на допитах її як потерпілої. Кваліфікуйте дії осіб.Барановський Д. Ф.

^ Тема 31. Кримінальна відповідальність за заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою.

Задача.

Син міського голови Потапенка побив неповнолітнього Цвіркуна, котрого було госпіталізовано. За наполяганням батька Потапенка завідувач відділення лікарні виписав Цвіркуна на 20-й день перебування його в лікарні, хоча він потребував лікування протягом ще принаймні тижня. Судово-медичний експерт Іванчук, якому також дзвонив батько обвинуваченого, дав висновок, що потерпілому було заподіяно легке тілесне ушкоджен­ня, що спричинило короткочасний розлад здоров'я, хоча це явно не відповідало дійсності. Повторна експертиза, призначена слідчим, дала висновок, що неповнолітньому Цвіркуну було заподіяно середньої тяжкості тілесне ушкодження. Кваліфікуйте дії осіб.Барвінська Т. А.

^ Тема 32. Кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво.

Задача.

Проти Гринь Т., яка працювала завідувачкою овочевого складу, було порушено кримінальну справу за ознаками ч. 4 ст. 191 КК. З метою забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майно Гринів було описане слідчим, який передав його на відповідальне зберігання Гриню М., попередивши про відповідальність за його розтрату або утаювання. Незважаючи на попередження, Гринь М. описаний автомобіль «Москвич» перегнав у гараж знайомого по роботі — Кокоші, пославшись на те, що в його гаражі йдуть ремонтні роботи.

Варіант. Кокоша знав про справжні причини перегону автомобіля.

Кваліфікуйте дії винних осіб.

Бурій І. Ю.

^ Тема 33. Кримінальна відповідальність за придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом.

Задача.

Горбатюк був засуджений за кваліфікований грабіж до позбавлення волі на чотири роки. Не вважаючи себе винуватим, Горбатюк писав заяви в різні інстанції, а потім вчинив втечу з місць ув'язнення. Через шість місяців його затримали, однак до цього часу вирок по справі був скасований і справа закрита за недоведеністю участі Горбатюка у вчиненні кваліфікованого грабежу.

Кваліфікуйте дії особи.Волков А. С.

Тема 34. Кримінальна відповідальність за виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї.

Задача.

Карлюк, батько обвинуваченого, звернувся до Дашенка з проханням промовчати під час допиту про відомі йому обставини вчинення злочину сином, попередивши, що невиконання прохання потягне для нього дуже неприємні наслідки. Побоюючись розправи, Дашенко на допиті не повідомив про відомі йому факти. Кваліфікуйте дії винних.Ворона В. В.

^ Тема 35. Кримінальна відповідальність за контрабанду.

Задача.

Рядовий зі складу охорони виправної колонії Кульков зробив зауваження ув'язненому Петренку, який ухилявся від роботи, на що той не зреагував. Кульков повторно попросив приступити до роботи. Петренко у відповідь у грубій формі відмовився виконати цю вимогу. Скориставшись ситуацією і шумом, що виник, ув'язнений Моторний підійшов ззаду і вдарив Кулькова каменем по голові, після чого разом з Петренком учинив втечу. Кваліфікуйте діїГавриленко А. Ю.

^ Тема 36. Кримінальна відповідальність за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Задача.

У Хутряника з двору вночі зник електронасос. Запідозривши в крадіжці невідомого йому чоловіка, який перед тим з'явився в садибі сусідки Криштопи, Хутряник звернувся до селищного голови Криворучка зі скаргою на нього. Разом із Хутряником Криворучко пішов до Криштопи, в якої в хаті справді був невідомий. Криворучко запропонував останньому пройти з ним, а потім у приміщенні виконкому селищної ради зачинив його в одній з кімнат до прибуття дільничного інспектора міліції. Той з'явився через шість годин і з'ясував, що Крицький (прізвище невідомого) приїхав з іншої області до Криштопи, яку просив вийти за нього заміж. Кваліфікуйте дії.Гаджега І. І.

^ Тема 37. Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів (обовязкових платежів).

Задача.

Справа щодо обвинувачення Рощенка за ч. 2 ст. 189 КК України надійшла до суду і була прийнята до провадження суддею Баранчиковою. Під час розгляду справи Баранчикова у своїй поштовій скриньці знайшла анонімного листа з порадою не виявляти завзяття при розгляді справи Рощенка, пам'ятаючи, що в неї є донька, яка повертається зі школи пізно і може бути зґвалтована. Було встановлено, що записку написав спільник Рощенка зі злочинної діяльності Брайловський. Кваліфікуйте дії винних.Ганоль М. П.

^ Тема 38. Кримінальна відповідальність за шахрайство з фінансовими ресурсами.

Задача.

За підозрою у вчиненні розбійного нападу був заарештований Дишлюк. На допиті у слідчого Ларіна він категорично заперечував вчинення ним злочину. Тоді Ларін звернувся зі словами: «Виведіть його і розстріляйте там же, де звичайно розстрілюєте». Злякавшись за своє життя, Дишлюк «зізнався» у вчиненні розбійного нападу. Однак під час слухання справи в суді він винуватим себе не визнав і розповів про обставини, за яких він «зізнався» у вчиненні злочину,

Варіант. Дишлюк дійсно вчинив розбійний напад. Кваліфікуйте дії.Глебов А. А.

^ Тема 39. Кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісу.

Задача.

Відбуваючи покарання за вчинення вбивства з ревнощів, Дручок організував злочинну групу для нападу на адміністрацію виправної колонії. Для здійснення цієї мети він підмовив Чуракова виготовити фінку. Той виготовив її і передав Дручку. Останній зв'язав солдата охорони і втік, але був затриманий в 5 км від колонії. Кваліфікуйте дії.
Сторінка1/3
Дата конвертації20.01.2013
Розмір0.62 Mb.
ТипЗадача
  1   2   3
Додайте кнопку на своєму сайті:
uad.exdat.com


База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2012
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Документи