На пленарних засіданнях icon

На пленарних засіданняхСхожі
  1   2   3   4   5

№ 15 (416) 17-27 червня 2013 року


ДРУГА СЕСІЯ

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ


на пленарних засіданнях 1

У ПАРЛАМЕНТСЬКИХ КОМІТЕТАХ 22

ЗАХОДИ ЗА УЧАСТЮ КЕРІВНИЦТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ 78

ПРИВІТАННЯ 85на пленарних засіданнях


У ВІВТОРОК, 18 ЧЕРВНЯ 2013 РОКУ, ВІДБУЛИСЯ ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ ДРУГОЇ СЕСІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ.

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак на початку ранкового засідання повідомив про те, що Президент України В.Янукович запрошує всіх керівників депутатських фракцій і Голову Верховної Ради на зустріч, яка відбудеться у середу, 19 червня, о 14.30 в приміщенні Адміністрації Президента України.

Головуючий оголосив про створення у Верховній Раді міжфракційного депутатського об'єднання "Моя Оболонь", головою якого обрано народного депутата О.Бригинця.

Із заявами, повідомленнями, пропозиціями виступили уповноважені представники депутатських фракцій.

В.Рибак запропонував продовжити вечірнє засідання до завершення розгляду всіх питань порядку денного.

Пропозиція не була підтримана ("за" - 203 голоси).

Народні депутати включили до порядку денного низку проектів законів і постанов.

Головуючий поставив на голосування пропозицію народного депутата М.Чечетова про продовження вечірнього засідання до завершення розгляду всіх питань порядку денного.

Народні депутати не підтримали пропозицію ("за" - 217 голосів).

Звіт про виконання Закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік" доповів перший заступник Міністра фінансів Анатолій Мярковський.

А.Мярковський поінформував про основні показники виконання, поінформував про забезпечення урядом фінансування підвищених соціальних стандартів і соціальних видатків, стан державного боргу тощо.

Після того, як головуючий оголосив про запис на запитання народний депутат І.Швайка звернув увагу на те, що урядовець доповідає у нетверезому стані.

На вимогу фракцій "Батьківщина" і "Свобода" у засіданні була оголошена перерва.

Головуючий після закінчення перерви повідомив, що він запросив Міністра фінансів Ю.Колобова на 16-у годину для представлення звіту про виконання Закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік".

Проект постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим доповіла народний депутат Олена Нетецька. Доповідачка зазначила, що метою створення цієї комісії є дотримання державних гарантій, статусу і повноважень автономії з урахуванням її особливостей, передбачених Конституцією України і Законом "Про затвердження Конституції Автономної Республіки Крим".

"Комісія буде опрацьовувати законопроекти стосовно конституційно-правового статусу автономії, її повноважень, фінансової самостійності, а також відстежувати, щоб норми законів, які ухвалюються Верховною Радою України, кореспондувалися із законодавчими нормами Конституції Автономної Республіки Крим", - зазначила О.Нетецька.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України Володимир Макеєнко у співдоповіді зазначив, що Комісію пропонується утворити за аналогією з Тимчасовою спеціальною комісією Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим, яка була створена Верховною Радою попереднього шостого скликання на звернення Верховної Ради Автономної республіки Крим і займалася опрацюванням законопроектів, інших правових актів України, що стосуються конституційно-правового статусу Автономної Республіки Крим, правового режиму майна, що належить Автономній Республіці Крим, фінансовій самостійності автономії тощо.

За словами В.Макеєнка, термін діяльності Комісії передбачається на строк повноважень Верховної Ради України сьомого скликання, а звіт комісії пропонується заслухати не пізніше шести місяців до дня закінчення повноважень Верховної Ради України сьомого скликання.

Верховна Рада 247-ма голосами прийняла постанову.

Народні депутати розглянули низку законопроектів у другому читанні. Під час розгляду представники опозиції звернули увагу на те, що серед законопроектів, які розглядаються у другому читанні, є й проекти, рішення щодо яких приймалося на так званому "виїзному" засіданні 4 квітня. Вони наполягали на тому, щоб не розглядати їх, оскільки вони були ухвалені нелегітимно.

Головуючий поставив на голосування пропозицію про направлення всіх цих проектів до головних комітетів для внесення на повторне друге читання. За результатами голосування були відхилені проекти законів: про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об'єктів житлової нерухомості (реєстр. №2405); про особливості діяльності санаційного банку (реєстр. №1154); про внесення зміни до статті 21 Закону "Про судову експертизу" (щодо кадрового забезпечення) за реєстр. №2144; про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із запровадженням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (реєстр. №1177); про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи (реєстр. №2833).

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроекти: про внесення змін до Закону "Про угоди про розподіл продукції" (щодо державного регулювання укладення та виконання угод) за реєстр. №2291; про погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (реєстр. №1178); про внесення зміни до статті 14 Закону "Про екстрену медичну допомогу" (щодо бюджетного фінансування) за реєстр. №2102

На голосування була поставлена пропозиція про продовження вечірнього засідання до завершення розгляду питань порядку денного.

Парламентарії не підтримали пропозицію.

Головуючий закрив ранкове засідання.

На початку вечірнього засідання народні депутати заслухали Звіт про виконання Закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік".

Доповідав Міністр фінансів Юрій Колобов. Він зазначив, що виконання Державного бюджету у минулому році здійснювалося в умовах несприятливої зовнішньоекономічної кон'юнктури та нестійкого відновлення світової економіки.

Міністр фінансів навів дані, згідно з якими глобальна економіка зменшилась на 3,2 відсотка проти прогнозу на 4 відсотка, у країнах Єврозони зменшення становило 0,6 відсотків проти минулого року. За його словами, на розвиток української економіки негативно впливали зниження цін на чорні метали на світовому ринку на 11,4 відсотки. "Однак, незважаючи на стримуючі зовнішні фактори, завдяки проведенню урядом реформ, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності економіки Україні, вдалося втримати тенденції до зростання економічного розвитку. Раннє зростання в минулому році в Україні склало 0.2 відсотки", - наголосив Ю.Колобов.

Міністр також повідомив, що номінальний ВВП в минулому році зріс на 8,2 відсотки і склав 1,4 трильйони гривень. Економіка в 2012 році працювала в низько-інфляційному середовищі. За минулий рік споживчі ціни грудень до грудня зменшилися на 0,2 відсотки. На фоні низької інфляційної динаміки проводження політики соціальних стандартів та збільшення заробітних плат дозволила досягти реальне зростання заробітної плати на 14,4 відсотки, що є найвищим показником за останні 6 років.

Стабільність національної грошової одиниці, а також вжиття заходів, спрямованих на зміцнення стійкості та розвиток банківської системи, сприяли подальшому відновленню довіри населення до банківської системи та розширенню ресурсної бази банків. Загальний обсяг депозитів за минулий рік зріс на 80,6 мільярди гривень, або на 16,4 відсотки. Обсяг кредитів в економіку України зріс на 13,3 мільярди гривень.

"Незважаючи на складні зовнішні умови функціонування української економіки і низьку інфляцію, проведення ефективної податкової політики та поліпшення адміністрування податків забезпечило зростання дохідної частини бюджету у 2012 році. До Держбюджету приріст становив 10 відсотків, тобто до 346,1 мільярд гривень, до загального фонду державного бюджету - 8,9 відсотків, до 289,6 мільярда гривень", - зазначив Міністр фінансів.

Ю.Колобов також відзначив, що попри негативні тенденції розвитку світової економіки уряд забезпечив фінансування підвищених соціальних стандартів, соціальних ініціатив Президента, видатків пенсійного характеру. За його словами, видатки державного бюджету збільшилися на 62,2 мільярда гривень, або на 18,7 відсотків до 2011 року, майже 400 мільярдів гривень, видатки загального фонду державного бюджету за 2012 рік зросли на 56,3 мільярда гривень або майже на 20 відсотків до 343,6 мільярдів гривень.

Доповідач також зазначив, що уряд забезпечив фінансування на належному рівні соціальних видатків. Касові видатки соціального спрямування за загальним фондом державного бюджету зросли проти 2011 року на 44,3 мільярди гривень до 272,78 мільярдів.

"В умовах, пов'язаних із загальним погіршенням зовнішньої кон'юнктури, бюджетна політика в 2012 році була спрямована на підтримку і розвиток економіки. Так, на капітальні видатки державного бюджету спрямовано майже 30 мільярдів гривень. Були здійснені видатки на підтримку і розвиток сільського господарства у сумі 6,5 мільярдів гривень, вугільної галузі та інших галузей з видобутку твердого палива у сумі майже 13 мільярдів гривень, дорожнього господарства у сумі 12,6 мільярдів гривень. На підтримку НАК "Нафтогаз" України спрямовані кошти у сумі майже 20 мільярдів гривень", - повідомив Міністр фінансів.

Урядовець також повідомив, що дефіцит державного бюджету у 2012 році є значно меншим, ніж у багатьох високорозвинутих країнах світу. За його словами, необхідність вчасного проведення соціальних видатків та видатків розвитку в умовах уповільнення розвитку світової економіки призвели до формування дефіциту державного бюджету в обсязі 53,4 мільярди гривень або 3,8 відсотків до валового внутрішнього продукту.

Ю.Колобов зазначив, що державний борг України в 2012 році витримано в межах граничного рівня, встановленого законом. "На кінець 2012 року борг склав майже 400 мільярдів гривень, що на 27,8 мільярдів менше граничного рівня, визначеного законом про Державний бюджет та скоригованого відповідно до статті 15 Бюджетного кодексу. Державний та гарантований державою борг становив 515,5 мільярдів гривень або 36,6 відсотків ВВП, що знаходиться на економічно безпечному рівні та відповідає критеріям, визначеним Бюджетним кодексом, тобто не вище 60 відсотків валового внутрішнього продукту", - завершив доповідач.

Міністр фінансів, завершуючи виступ, повідомив, що уряд пропонує схвалити Звіт про виконання Державного бюджету за 2012 рік.

Ю.Колобов, відповідаючи на запитання народних депутатів, повідомив, що його першого заступника А.Мярковського шпиталізовано і йому надається необхідна медична допомога.

Голова Комітету з питань бюджету Євгеній Гєллєр доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти проект постанови про звіт про виконання Закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік".

Голова Рахункової палати Роман Магута у співдоповіді повідомив, що Колегія Рахункової палати затвердила висновки щодо виконання Кабінетом Міністрів Державного бюджету за 2012 рік.

Р.Магута відзначив найсуттєвіші проблеми, які виникли під час виконання Державного бюджету і створюють ризики під час виконання Державного бюджету в поточному році. Одним з головних чинників невиконання Державного бюджету у минулому році як за доходами, так і за видатками, Р.Магута назвав значно нижче від прогнозованого зростання економіки. Проблемами, що стримують розвиток економіки співдоповідач назвав відсутність інвестицій та обмежене кредитування.

Голова Рахункової палати звернув увагу на зростання минулого року дефіциту Державного бюджету, який майже вдвічі перевищив дефіцит позаминулого року, а також на зростання державного боргу.

Р.Магута повідомив, що впродовж 2012 року Рахунковою палатою проведено 826 контрольно-аналітичних та експертних заходів, під час яких виявлено низку бюджетних правопорушень на суму 4 млрд. 800 млн. грн., а також неефективне використання коштів Державного бюджету на 8 млрд. грн. За його словами, Рахунковою палатою усім органам державної влади надіслані висновки щодо виконання Державного бюджету за 2012 рік, а також листи щодо виправлення виявлених недоліків.

За результатами голосування Верховна Рада взяла до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону "Про державний бюджет України на 2012 рік".

Парламентарії розглянули питання ратифікації.

Проект закону про ратифікацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї доповів Міністр фінансів Юрій Колобов. Урядовець зазначив: необхідність укладання цієї Конвенції і Протоколу пояснюється тим, що доходи, які виникають в економічних стосунках між резидентами України та Кіпру, підлягають оподаткуванню у подвійній юрисдикції: по-перше, у державі, в якій одержувач доходу є резидентом, по-друге, у державі, в якій здійснюється діяльність, стосовно якої виникає дохід. За його словами, ратифікація Конвенції сприятиме уникненню подвійного оподаткування, запобіганню ухиленню від сплати податків і взаємному зменшенню податкових перешкод для закордонних інвестицій та торгівлі. "Це особливо важливо стосовно України, оскільки її чинне податкове законодавство передбачає уникнення подвійного оподаткування лише на основі підписання двосторонніх міжнародних угод", - наголосив доповідач.

Голова Комітету з питань європейської інтеграції Григорій Немиря доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді ухвалити законопроект в цілому. Він також повідомив, що під час голосування з 12 присутніх членів Комітету таке рішення підтримало 8.

За ратифікацію Конвенції висловилися представники фракції Партії регіонів.

Проти ратифікації Конвенції виступили представники опозиційних фракцій. Вони наголошували на необхідності денонсації чинної Угоди між СРСР і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування, а вже потім ратифікувати Конвенцію між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр.

За результатами голосування ("за" - 215 голосів) законопроект не прийнято.

Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності акціонерних товариств доповів Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитро Тевелєв. Він зазначив, що метою законопроекту є підвищення ефективності та удосконалення корпоративного управління в акціонерних товариствах, підвищення захисту прав акціонерів, а також адаптації законодавства до директив ЄС.

За словами доповідача, проектом пропонується удосконалити механізм визначення ринкової вартості цінних паперів, запровадити механізм повідомлення акціонерів через депозитарну систему України, заборонити акціонерним товариствам придбавати власні акції під час їх розміщення, зобов'язати публічне акціонерне товариство, що пройшло процедуру включення акцій до біржового списку, залишатися у такому списку хоча б на одній фондовій біржі.

Проектом також передбачається удосконалити питання щодо проведення загальних зборів акціонерів, у тому числі питань щодо голосування на загальних зборах акціонерного товариства, щодо діяльності лічильної комісії та скликання позачергових загальних зборів акціонерного товариства, складення протоколу про підсумки голосування та проведення загальних зборів акціонерів шляхом заочного голосування (опитування), а також запровадити механізм обов'язкового прийняття рішення про призначення голови колегіального виконавчого органу або особи, яка тимчасово здійснюватиме його повноваження у разі припинення повноважень голови виконавчого органу і механізм функціонування корпоративного секретаря акціонерного товариства.

Документом пропонується удосконалити питання щодо реалізації акціонерами права вимоги обов'язкового викупу акціонерним товариством належних їм акцій тощо.

Д.Тевелєв зазначив, що прийняття законопроекту сприятиме удосконаленню діяльності акціонерних товариств та підвищенню захисту прав акціонерів, що в свою чергу позитивно вплине на поліпшення інвестиційного клімату в Україні та надходження додаткових інвестицій в економіку України.

Голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Верховна Рада 300-ма голосами прийняла законопроект у першому читанні.

За основу 305-ма голосами було прийнято проект закону про внесення змін до статті 154 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку виробництва продуктів дитячого харчування.

Верховна Рада 303-ма голосами ухвалила в цілому проект закону про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України" (щодо багатонаціональних навчань).

Головуючий закрив пленарне засідання.

* * *

^ У СЕРЕДУ, 19 ЧЕРВНЯ, ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРОДОВЖИЛА РОБОТУ В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМІ.

На початку ранкового засідання народні депутати виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями.

Парламентарії розглянули питання ратифікації та денонсації.

Проект закону про ратифікацію Договору між Україною та Об'єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у цивільних та комерційних справах доповіла перший заступник Міністра юстиції Інна Ємельянова. Вона нагадала, що Договір був підписаний в листопаді 2012 року в місті Абу-Дабі.

І.Ємельянова відзначила, що у відносинах між Україною та Об'єднаними Арабськими Еміратами відсутні будь-які багатосторонні угоди з вказаних правових питань. Тому, за її словами, сьогодні важливо цей договір ратифікувати. "Обсяг правової допомоги, яка надається за запитом компетентних органів договірних сторін, відповідно до договору включає вручення повісток та інших судових документів, отримання доказів шляхом судових доручень або запитів і визнання та виконання судових рішень та мирових угод. Відповідним центральним органам, через який будуть виконуватися запити, є Міністерство юстиції", - зазначила перший заступник Міністра юстиції.

Заступник голови Комітету у закордонних справах Юрій Мірошниченко доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді ухвалили законопроект в цілому.

Ю.Мірошниченко наголосив на тому, що ратифікація Договору створить додаткові гарантії правового захисту, надавши можливість громадянам однієї сторони вільно звертатися до суду та інших компетентних органів іншої сторони, подавши позови, та захищати свої права і інтереси у цивільних справах.

Верховна Рада 320-ма голосами ратифікувала Договір.

Народні депутати 335-ма голосами також ратифікували Договір між Україною та Об'єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у кримінальних справах.

Проект закону про денонсацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України доповів народний депутат Володимир Яворівський. Він аргументував необхідність денонсації тим, що Угода між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України була підписана і ратифікована всупереч національним інтересам України, тому має антиконституційний та антидержавний характер, ставить під загрозу національну й економічну безпеку України, несе постійну загрозу державному суверенітету України та її територіальній цілісності.

Заступник Голови Комітету у закордонних справах Юрій Мірошниченко доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді відхилити цей законопроект.

Ю.Мірошниченко також зазначив, що Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради рекомендує відхилити законопроект з огляду на те, що він суперечить положенням Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року, Закону "Про міжнародні договори України" та Регламенту Верховної Ради України.

За денонсацію Угоди висловилися представники опозиційних фракцій. Вони аргументували необхідність такого кроку тим, що Росія будує військово-морську базу у Новоросійську. "Чому до 2042 року Чорноморський флот Російської Федерації повинен перебувати на нашій суверенній території?" - запитав народний депутат В.Кириленко. Ще одним аргументом на користь денонсації Угоди, за словами народного депутата, є те, що Чорноморський флот Росії не платить оренду Україні.

Третім аргументом В.Кириленко назвав відсутність з боку Російської Федерації знижок на газ Україні.

"Авантюрним" назвав денонсацію Угоди керівник фракції КПУ П.Симоненко. За його словами, денонсація Угоди призведе до чергового загострення взаємовідносин з Російською Федерацією та ускладнення ситуації всередині України.

Проти денонсації Угоди висловився представник Партії регіонів В.Колесніченко. Він заявив, що перебування Чорноморського флоту Росії забезпечує обороноздатність і безпеку кордонів України.

За результатами голосування ("за" - 152) законопроект було відхилено.

Проект постанови про Комісію майбутнього при Верховній Раді України доповіла голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Вона аргументувала необхідність створення такої Комісії тим, що ситуація, яка склалася в науково-технічній сфері і в цілому в економці країни зумовлена відсутністю стратегічного погляду на майбутнє України, який базувався би на науковому й експертному аналізі. За її словами, відсутність дієвої і прорахованої, зваженої стратегії в питаннях геополітичного та геоекономічного руху держави гальмує розвиток України і спричиняє негативні для більшості сфер економіки наслідки.

Л.Гриневич запропонувала створити при Верховній Раді Комісію майбутнього як дорадчо-консультативний орган з метою сприяння парламенту у формуванні стратегії розвитку держави на основі об'єктивних законів природи та суспільства, нових досягнень науки і техніки.

Голова Комітету зазначила, що такі комісії сьогодні існують при парламентах більшості розвинених країн світу, зокрема Великобританії, Франції, Німеччини, Фінляндії, Ізраїлю. Діє такий орган і при Європарламенті. "Зазвичай до складу таких комісій входять народні депутати і незалежні науковці. Це дає змогу проводити незалежну експертизу державних рішень з точки зору їхнього впливу на майбутнє країни. У другому і четвертому скликанні були спроби започаткувати такий орган. Ми дозріли зараз і є абсолютно критична необхідність зараз дорости до такого консультативного органу при Верховній Раді", - наголосила Л.Гриневич.

Голова Комітету далі навела розрахунки, опубліковані в травні цього року Глобальним інститутом McKinsey, згідно з якими до 2025 року економічний ефект від розвитку економіки знань у світі складе від 5 до 7 трильйонів доларів. На її думку, "це той резерв, який може дозволити нашій країні зробити якісний стрибок, бо ресурс проїдання спадщини вже вичерпано, найвищий потенціал зростання, це всім очевидно, лежить у сфері інновацій". "Саме тому так важливо створити при законодавчому органі нашої держави таку комісію, яка буде правильно визначати технологічні і наукові пріоритети і приймати важливі і правильні стратегічні рішення", - наголосила Л.Гриневич.

Під час дискусії думки народних депутатів розділилися. Створення такої комісії підтримали представники фракцій "Батьківщина", "УДАР". Вони зазначали, що країни, в яких існують такі комісії, чітко бачать своє місце в майбутньому, перейшли до інших термінів стратегування. За їхніми словами, ніхто не розробляє стратегію в короткотерміновому періоді до 3 років, як це робиться у нас. На їхню думку, термін бачення розвитку країни повинен бути щонайменше 5 років. Середньострокова перспектива має становити 10 років і трохи далі, ніж середній строк, 20-25 років.

Представники опозиційних фракцій вважають, що передбачивши найбільші ризики у світі, у міжнародній та внутрішній політиці, узгодивши позиції всіх зацікавлених сторін в країні, як повинні розвиватися різні сфери державної політики, можна побудувати нормальну європейську країну.

Промовці з парламентської більшості зазначали, що необхідно не створювати чергові комісії, а вже сьогодні робити конкретні справи.

Представник фракції "Свобода" І.Фаріон повідомила, що фракція не буде підтримувати створення також Комісії, оскільки проект є декларативним, а сама комісія працюватиме не на професійних, а на громадських засадах.

Верховна Рада відхилила проект постанови ("за" - 107).

Народні депутати розглянули і за результатами голосування ("за" - 155) відхилили проект постанови про віднесення міста Чортків Чортківського району Тернопільської області до категорії міст обласного значення.

Проект постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан, заходи та перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи" доповіла голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех.

Вона нагадала, що парламентські слухання відбулися сімнадцятого квітня 2013 року. Під час цих слухань зверталася увага на те, що з 2011 року подолання наслідків Чорнобильської катастрофи проводиться без державної програми. За її словами, досі не виконана Постанова Верховної Ради (від 15 жовтня 2011 року) щодо подання проектів законів про Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2014-2018 роки та про перелік населених пунктів України, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Голова Комітету також зазначила, що аналіз медичних наслідків Чорнобильської катастрофи, їх динаміка та прогноз свідчать, що зусилля з мінімізації медичних наслідків є недостатніми. За її словами, підвищення ефективності медичної допомоги особам, які зазнали радіаційного впливу, мають стати пріоритетними на найближчі роки.

І.Сех поінформувала й про інші проблеми, на яких наголошували у своїх виступах учасники парламентських слухань. За їх результатами вони рекомендують Кабінету Міністрів на підставі даних дозиметричної паспортизації населених пунктів розробити та подати на розгляд Верховної Ради проект Загальнодержавної цільової, соціально-економічної програми "Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Доповідачка повідомила, що проектом постанови також пропонується розробити та подати на розгляд Верховної Ради проект закону про перелік населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення на підставі рішень обласних рад. У заходах проекту Загальнодержавної цільової соціальної-економічної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та у проекті закону про Державний бюджети на наступні роки передбачити розв'язання проблем поліпшення медичного забезпечення, оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та придбання для них ліків; комплексного соціально-економічного розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та місць компактного переселення громадян, забезпечення житлом громадян; радіаційного захисту населення та екологічного оздоровлення забруднених територій; соціально-психологічної реабілітації та інформування громадян про радіаційний стан території та безпечне проживання на цих територіях; наукового забезпечення робіт та інформаційних систем тощо.

Проект постанови підтримали представники опозиційних фракцій.

Представники більшості наголошували на тому, що цей проект нічим не відрізняється від тих, що ухвалювалися у попередні роки. Вони закликали по-іншому поставити питання допомоги постраждалим від Чорнобильської катастрофи, пропонували доопрацювати цей проект постанови таким чином, щоб викинути з нього весь популізм і визначити основні завдання для держави на нинішньому етапі, які необхідно виконати.

За результатами голосування ("за" - 154) проект постанови був відхилений.

Верховна Рада 245-ма голосами прийняла Постанову про підготовку та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Головуючий закрив пленарне засідання.

* * *

^ У ЧЕТВЕР, 20 ЧЕРВНЯ, ВІДБУЛИСЯ ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ ДРУГОЇ СЕСІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ.

Народні депутати на початку ранкового засідання розглянули проект закону про внесення змін до статті 98 Конституції України (щодо повноважень Рахункової палати). Доповідав заступник голови Комітету з питань правової політики Сергій Дунаєв. Він нагадав, що Основний закон передбачає здійснення Рахунковою палатою контролю лише за використанням коштів державного бюджету України, залишаючи поза цим контролем доходну частину бюджету, а її виконання є невід'ємною складовою бюджетного процесу.

Доповідач зазначив, що здійснення контролю за виконанням державного бюджету щодо як доходної, так і видаткової частини, є вимогою основоположних міжнародних документів у сфері контролю державних фінансів, зокрема Лімської декларації керівних принципів аудиту державних фінансів, Мексиканської декларації незалежності вищих органів фінансового контролю.

С.Дунаєв також зазначив, що одним із принципів бюджетної системи, визначених Бюджетним кодексом України, є принцип публічності та прозорості, який включає інформування громадськості з питань складання, розгляду, затвердження, виконання державного бюджету, а також контролю за його виконанням.

Члени Комітету з питань правової політики, повідомив доповідач, вважають, що покладання на Рахункову палату як на незалежний орган повноважень щодо контролю за виконанням державного бюджету, як в частині видатків, так і в частині надходжень, зможе забезпечити право суспільства на отримання повної, прозорої та об'єктивної інформації щодо стану національної економіки та державних фінансів.

С.Дунаєв також поінформував про висновок Конституційного Суду, який дослідивши законопроект, вважає, що законопроект відповідає вимогам частини першої статті 157 Конституції, оскільки запропоновані ним зміни не передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина та не спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.

С.Дунаєв доповів рішення Комітету з питань правової політики рекомендувати Верховній Раді поданий Президентом України законопроект про внесення змін до статті 98 Конституції України попередньо схвалити.

Представник Президента України у Верховній Раді Юрій Мірошниченко у виступі наголосив на надзвичайній важливості законопроекту. "Адже йдеться не лише про закон, який входить до так званого європейського пакету, який ми маємо ухвалити до завершення нашої сесії, але йдеться про важливу функцію контролю Верховної Ради за публічними фінансами в країні. Розширення повноважень і можливостей Рахункової палати щодо контролю не лише за видатками, але і за доходами до державного бюджету є важливим елементом становлення суспільного контролю над публічними фінансами. Це повністю вписується в програму реформ Президента України і дає можливість нашій країні увійти в Європейську демократичну цивілізаційну родину", - зазначив Ю.Мірошниченко.

В обговоренні взяли участь представники всіх фракцій та позафракційні депутати.

За попереднє схвалення законопроекту висловилися представники чотирьох депутатських фракцій - Партії регіонів, "Батьківщини", "Свободи" і КПУ.

Представник фракція "УДАР" повідомив, що фракція утримається під час голосування. Аргументом стало те, що Рахункова палата не буде незалежним у своїй діяльності органом.

Підтримав законопроект представник позафракційних депутатів.

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак поставив на голосування проект постанови про попереднє схвалення проекту закону про внесення змін до статті 98 Конституції України (щодо повноважень Рахункової палати).

Верховна Рада 263-ма голосами прийняла проект постанови.

Народні депутати включили до порядку денного другої сесії проект закону про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (щодо забезпечення безперервного функціонування відповідних державних реєстрів) за реєстр. №2341а.

Головуючий у зв'язку з насиченим порядком денним і необхідністю ухвалити рішення з багатьох важливих питань запропонував продовжити вечірнє засідання до завершення розгляду всіх питань порядку денного.

Пропозиція не була підтримана ("за" - 225 голосів).

Парламентарії включили до порядку денного другої сесії низку проектів законів і постанов і приступили до розгляду законопроектів у другому читанні. Вони розглянули поправки до проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності.

За результатами голосування законопроект 232-ма голосами був прийнятий в цілому.

В.Рибак повідомив, що під час перерви відбулося засідання керівників депутатських фракцій, які вирішили продовжити консультації щодо розгляду законопроектів про повторні вибори народних депутатів до Верховної Ради у деяких одномандатних виборчих округах за реєстр. №№2971, 2971-1, 2971-д. За його словами, сьогодні ці законопроекти розглядатися не будуть.

Головуючий поставив на голосування пропозицію народного депутата О.Єфремова про продовження розгляду вечірнього засідання до завершення розгляду всіх питань порядку денного.

Голосування не було результативним ("за" - 220).

Народні депутати розглянули низку проектів постанов про обрання та звільнення суддів і ухвалили відповідні рішення.

Парламентарії розглянули у першому читанні проект закону про внесення змін до статті 90 Бюджетного кодексу України (щодо включення видатків на деякі загальноосвітні навчальні заклади до видатків бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів). Проект доповіла народний депутат Лілія Гриневич. Вона зазначила, що законопроектом пропонується доповнити перелік закладів загальної середньої освіти для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації, і забезпечуються за рахунок видатків, що здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, такими: ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати, колегіуми-інтернати.

Л.Гриневич наголосила на важливості прийняття законопроекту. За її словами, це дозволить врегулювати ситуацію з гімназіями, інтернатами і ліцеями-інтернатами. "Якщо цього не зробити на цій сесії, вони не відкриються в новому навчальному році з 1 вересня", - зазначила народний депутат.

Голова Комітету запропонувала застосувати одноразове відхилення ad-hoc від процедур, передбачених статтею 50 Регламенту, під стенограму врахувати зміни до законопроекту і прийняти його в цілому.

Верховна Рада 359-ма голосами прийняла законопроект за основу.

Народні депутати почали розгляд у другому читанні проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок.

Головуючий поставив на голосування пропозицію про продовження вечірнього засідання до завершення розгляду всіх питань порядку денного.

Народні депутати не підтримали її ("за" - 225).

Головуючий оголосив ранкове засідання закритим.

На початку вечірнього засідання парламентарії розглянули проект постанови про відзначення в Україні 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану. Доповідав народний депутат С.Куніцин. Він зазначив, що 15 лютого наступного року буде відзначатися 25-я річниця виведення радянських військ з Афганістану. За його словами, через афганську війну (1979-1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч осіб, призваних до лав Радянської Армії з України. Сьогодні в Україні мешкає близько 150 тисяч учасників війни в Афганістані, з яких було поранено понад 8000 і 3560 стали інвалідами, не повернулися додому майже три з половиною тисячі українських воїнів, залишились без підтримки синів близько 2 тис. батьків і 3 тис. матерів, які нині досягли пенсійного віку.

С.Куніцин закликав народних депутатів прийняти проект постанови, що дасть можливість гідно відзначити на державному рівні 25-ту річницю виведення радянських військ з Афганістану.

Верховна Рада 351-м голосом ухвалила проект постанови.

Проект закону про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (щодо фінансування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності) доповів народний депутат О.Пресман. Він зазначив, що метою проекту є розв'язання проблеми щодо фінансування на ІІ півріччя 2013 року та забезпечення функціонування відповідних державних реєстрів шляхом збільшення видатків споживання за спеціальним фондом Державного бюджету на 2013 рік.

О.Пресман запропонував продовжити до кінця поточного бюджетного року фінансування державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції та центральний орган виконавчої влади, що забезпечить реалізацію державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Доповідач зазначив, що проектом передбачається збільшити на 364545 тис. гривень доходи і видатки спеціального фонду Державного бюджету та спрямувати додаткові надходження Міністерству юстиції. Ці додаткові доходи пропонується отримати за рахунок збільшення надходжень від "плати за послуги, що надаються бюджетним установам згідно із законодавством".

Голова Комітету з питань бюджету Євгеній Гєллєр доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

За результатами голосування законопроект 244-ма голосами був прийнятий за основу.

Проект закону про внесення зміни до Закону "Про схвалення Указу Президента України "Про направлення миротворчого контингенту для участі України у міжнародній миротворчій операції в Косово, Союзна Республіка Югославія" доповів заступник Міністра оборони Володимир Можаровський. Він обґрунтував необхідність прийняття законопроекту тим, що під час схвалення Верховною Радою рішення Президента України про направлення миротворчого контингенту для участі України у міжнародній миротворчій операції в Косово, Союзна Республіка Югославія, джерела фінансового забезпечення цього контингенту не визначалися.

За його словами, метою проекту є законодавче визначення джерела фінансового забезпечення національного контингенту, направленого для участі України у міжнародній миротворчій операції в Косово, Союзна Республіка Югославія.

Голова підкомітету з питань національної безпеки і оборони О.Кузьмук доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

Верховна Рада 333-ма голосами ухвалила законопроект в цілому.

Проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення доповів Міністр доходів і зборів Олександр Клименко. Він зазначив, що метою законопроекту є побудова дієвої системи державного регулювання трансфертного ціноутворення в Україні. Проектом пропонується визначити термін "трансфертне ціноутворення", встановити механізми податкового контролю за трансфертним ціноутворенням, визначити операції, що підлягатимуть контролю та методи визначення ціни у контрольованих операціях, а також надати право великим платникам податків на попереднє взаємне узгодження цін у контрольованих операціях з центральним органом державної податкової служби на певний строк. При цьому, податковий контроль за трансфертним ціноутворенням передбачає застосування центральним органом державної податкової служби системи заходів щодо встановлення відповідності цін в операціях між пов'язаними особами рівню ринкових цін.

Урядовець зазначив, що запровадження в Україні загальновизнаних у світі механізмів контролю за визначенням цін у операціях між пов'язаними особами, зокрема за операціями з контрагентами, зареєстрованими в офшорних зонах, сприятиме реалізації основних принципів податкового законодавства України та недопущенню втрат доходів Державного бюджету.

Профільний Комітет з питань податкової і митної політики, рішення якого доповів голова Комітету В.Хомутиннік, рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Народні депутати 279-ма голосами прийняли проект закону у першому читанні.

Верховна Рада 377-ма голосами прийняла за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (щодо надбавки на догляд).

Підготовлений до другого читання законопроект про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку із проведенням адміністративної реформи доповів голова Комітету з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік.

Народні депутати почали розгляд поправок до проекту закону.

Представники опозиційних фракцій зібралися біля трибуни.

В.Рибак повідомив, що дві фракції вимагають оголосити перерву для проведення консультацій.

Головуючий достроково закрив вечірнє засідання.

* * *

^ У П'ЯТНИЦЮ, 21 ЧЕРВНЯ, ЗАВЕРШИВСЯ ЧЕРГОВИЙ ПЛЕНАРНИЙ ТИЖДЕНЬ ДРУГОЇ СЕСІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ.

На початку ранкового засідання фракції Партії регіонів і КПУ вимагали надати їм можливість для заяви.

Заяву Партії регіонів зробив керівник фракції Олександр Єфремов. "72 роки тому, у чотири години ранку 22 червня 1941 року на радянські міста і села обрушився перший удар німецьких фашистів. Почалася Велика Вітчизняна війна. Мирне життя нашого народу розірвало виття ворожих бомб. 1418 днів і ночей пекла. Зруйновані міста і села. Мільйони вбитих на фронтах, гнаних у рабство, замучених у таборах смерті. Така страшна ціна, яку наш народ заплатив за велику перемогу. Кожний рік 22 червня ми вшановуємо пам'ять мільйонів людей різних національностей, які стали жертвами однієї з найстрашніших війн в історії людства. Ми сумуємо за загиблими, які полягли за свободу нашої батьківщини, схиляємо голови перед світлою пам'яттю усіх, чиї долі були зламані у страшні роки воєнного лихоліття.

Партія регіонів вважає своїм обов'язком нагадати, що слова "ніхто не забутий, ніщо не забуте" й сьогодні святі для нас. Гідне проведення траурних заходів, чесна розповідь про події нашої історії, реальне піклування про живих учасників війни - це наш обов'язок перед пам'яттю тих, хто згорів у пожежі світової війни.

Завтра, 22 червня, вся Україна, кожний патріот нашої Батьківщини вшанує хвилиною мовчання пам'ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни. День скорботи і пам'яті має стати днем єднання українського народу, повернути молодому поколінню історичну пам'ять і гордість за подвиги героїв нашої Вітчизни.

Партія регіонів рішуче засуджує сьогоднішні прояви неонацизму, які паплюжать пам'ять дідів і батьків, полеглих у роки війни. Ми віримо у розум українського народу і впевнені, що здорові сили суспільства готові дати відсіч екстремізму і нетерпимості. Вічна пам'ять героям Великої Вітчизняної війни!", - наголошується у заяві.

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх загиблих у тій війні.

Фракції "Батьківщина" і "Свобода" вимагали оголосити перерву або надати можливість для заяви.

Заяву фракцій "Свобода" зробив представник цієї фракції Юрій Михальчишин. "Сьогодні ми справді вшанували пам'ять загиблих у війні, один з епізодів якої розпочався 22 червня 1941 року. Проте, я хотів би нагадати, що держава, за якою багато хто ностальгує у цій залі, була союзником гітлерівської Німеччини. Разом проводили паради фашисти і комуністи у Бресті, Вільнюсі.

Я хочу нагадати, що для нас війна почалася не 22 червня 1941 року, для нас війна розпочалася у 1918 році, коли орда з півночі порушила наші кордони і розпочала окупацію нашої держави…

Війна для нас не закінчилася і 9 травня 1945 року. Не тільки тому, що ще гриміли залпи Другої Світової. Ще бомбардували Хіросіму і Нагасакі. До серпня 1945 року на планеті лилася кров. А в нашій країні кров лилася і в 46, і в 47, і в 48, і в 49 роках. І наш День перемоги, закінчення війни для нас - це 24 серпня 1991 року, коли ми нарешті відродили свою незалежність. Тому, ми заявляємо: ми не допустимо фальсифікації історії, не допустимо реабілітації сталінізму, не допустимо очорнення наших героїв", - заявив Ю.Михальчишин.

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак повідомив, що у пленарному засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Першим Віце-прем'єр-міністром С.Арбузовим.

Головуючий нагадав: у пленарні тижні щоп'ятниці проводиться Година запитань до Уряду. Представники депутатських фракцій внесли пропозицію заслухати інформацію Кабінету Міністрів про підготовку до відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, стан доріг та заходи з протипожежної безпеки. Депутатські фракції заздалегідь письмово повідомили Кабінет Міністрів про свої запитання до членів Уряду.

Розпочав годину запитань до Уряду Міністр культури Леонід Новохатько. Він повідомив, що однією із складових підготовки є завчасне формування організаційного комітету і повідомив, що два роки тому Кабінет Міністрів ухвалив постанову про відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка.

За словами Міністра, перший рік виконання цієї постанови не був ідеальним, що дало підстави Президенту України видати Указ "Про додаткові заходи відзначення ювілею Т.Г.Шевченка". У березні поточного року Уряд прийняв ще один документ. Президент України провів громадсько-гуманітарну раду у м. Каневі на могилі Т.Г.Шевченка.

Л.Новохатько розповів про основні напрями підготовки: це - політична консолідація України; соціальна єдність - святкування ювілею має стати однаково близьким і старшим, і молодшим; ювілей Шевченка має стати об'єднуючим для українців усього світу для зміцнення зв'язків з діаспорою, з організаціями за кордоном; ювілей має стати наріжним каменем у програмовій, редакційній політиці усіх засобів масової інформації України.

Міністр поінформував про письмові питання фракцій, перші з яких стосувалися проведення ремонтно-реставраційних робіт в шевченківських музеях - у Національному музеї та його філіях у Києві, Літературно-меморіальному будинку.

Л.Новохатько повідомив, що Центральний музей імені Тараса Шевченка в Києві не ремонтувався з радянських часів. "Тому є прекрасна нагода довести до пуття не тільки могилу Шевченка, що вже зроблено в попередні роки, не тільки той музей, хоча там ще теж багато роботи, у тому числі і по інфраструктурі, по під'їзних дорогах тощо, а й в місті Києві. Це стосується відомого приміщення і його філій. Уряд нещодавно виділив 27,2 мільйона гривень коштів на цей ремонт. Ці кошти також будуть використані на створення кращих умов для експозиції, для роботи науковців, для майбутньої виставкової діяльності.

Одне з питань - депутатської фракції "УДАР" - стосувалося архівів і рукописів Тараса Шевченка.

Міністр повідомив, що сьогодні рукописи зберігаються у професійно-підготовленому приміщення там, де всі архіви, там, де є кондиціювання. "Ми працюємо над оцифруванням всієї спадщини, щоб вона була доступніша, щоб ці архіви стали доступніші", - поінформував він.

Л.Новохатько відповів на інші запитання, які стосувалися проведення реставраційних робіт, зокрема, кіноспадщини, відзначення ювілею Т.Шевченка на міжнародному рівні, про затвердження логотипу святкових заходів тощо.

Продовжив годину запитань до Уряду Міністр інфраструктури Володимир Козак. Він повідомив, що від депутатських фракції надійшло 31 письмове запитання. Зокрема, від фракції Партії регіонів 5 запитань, від фракції "УДАР" - 5 запитань, від фракції "Свобода" - 14 запитань, від фракції "Батьківщина" - 7 запитань.

Спочатку В.Козак відповів на запитання, які стосувалися дорожнього господарства, зокрема ліквідації ямковості на автошляхах.

Урядовець повідомив, що порівняно з минулим роком площа ямковості збільшилася майже вдвічі - з 2,7 мільйона квадратних метрів до 5,2 мільйона. І утворення ямковості не припиняються. За його словами, причиною інтенсивного утворення ямковості у цьому році є: тривала зима зі значними опадами та майже щоденними переходами температури з плюсової на мінусову, недотримання міжремонтних термінів, пов'язаних з недофінансуванням дорожньої галузі протягом десятиріч. Значна частина доріг була збудована в 60-70-і роки під навантаження вдвічі менше за сучасні та з використанням дьогтів, смол та некондиційних матеріалів.

"Для ліквідації ямковості Укравтодор максимально задіяв свої виробничі потужності. Щоденно працює до тисячі ремонтних бригад, 90 асфальтобетонних заводів та біля 12 тисяч працівників дорожньої галузі. Це дало змогу ліквідувати її на 49 тисячах кілометрів протяжності доріг загального користування або на 4,2 мільйона квадратних метрів покриття, що становить 76 відсотків. На дорогах державного значення ця робота наближається до завершення. Так, завершено ліквідацію ямковості на автомобільних дорогах загального користування державного значення в Автономній Республіці Крим, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях та у місті Севастополь", - повідомив В.Козак.

Міністр інфраструктури звернув увагу на некоректність даних, розповсюджених засобами масової інформації стосовно того, що у березні поточного року була ліквідована ямковість на 98 відсотків доріг загального користування. За його словами, насправді мова йшла про основні дороги державного значення, які по завершенню зимового періоду підлягали першочерговому відновленню. Це 2,6 тисячі кілометрів 23 стратегічних доріг держави і ремонтні роботи на них дійсно були завершені в цей період.

"В цілому на дорогах загального користування роботи з ліквідації ямковості планується завершити до кінця червня, а в подальшому новоутворену ямковість ліквідовувати одразу після її виявлення. На жаль, на значній протяжності дороги зруйновані до основи, ямковий ремонт не допомагає. Тому, на окремих ділянках доріг таких, як "Житомир-Бердичів", "Дніпропетровськ-Решетилівка", "Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знамянка " та інших, ми вже приступили до робіт з відновлення покриття", - зазначив урядовець.

В.Козак також повідомив про достатнє фінансове забезпечення ремонту доріг. "Якість доріг - це головний пріоритет нашої роботи і один із основних важелів покращення доріг. Питання якості постійно виноситься на робочу групу міністерства та Укравтодору, до якої входять провідні фахівці та залучаються науковці галузевих інститутів. Для підвищення якості будівництва доріг запропоновано внести зміни до державних будівельних норм, де визначити гарантії: для земляного полотна - не менше 10 років, для мості в і шляхопроводів - не менше 10 років, для дорожнього покриття - не менше 3 років. Передбачено запровадити фінансову відповідальність підрядника за неякісне виконання робіт", - зазначив він.

В.Козак також поінформував про те, що багато питань стосується роботи авіаційної галузі. Одне з них стосувалося вартості авіаперельотів на внутрішніх рейсах в Україні, які є одними з найвищих в Європі.

Міністр повідомив, що за результатами 2012 року авіаційним транспортом скористалися 14,1 мільйонів пасажирів, що на 13,2 відсотки більше порівняно з 2011 роком. За період січень-травень (це 5 місяців 2013 року) в українських аеропортах було обслуговано 4,6 мільйонів пасажирів, що на 3 відсотки більше порівняно з 2012 роком.

"Міністерством інфраструктури проведено значну роботу з підвищення ефективності використання повітряних ліній, підвищення конкуренції та вдосконалення роботи усього ринку авіаперевезень і демонополізація ринку. Для цього запроваджено механізм залучення компаній та систему заохочення авіаперевізників, затверджено порядок призначення авіаперевізників на використання повітряних ліній, та створена спеціальна комісія. У березні і травні 2013 року було проведено 2 засідання комісій та надані права на експлуатацію 97 повітряних ліній, що складає близько 90 відсотків заяв авіаперевізників. На завершальній стадії знаходиться процес переговорів щодо укладання з ЄС угоди про спільний авіаційний простір. Проведено вже 6 раундів переговорів. Наступний - наприкінці червня цього року у Києві", - повідомив урядовець.

В.Козак також зазначив, що ринок авіаперевезень повністю лібералізовано з Росією, Іспанією, Об'єднаними Арабськими Еміратами та Грузією. Найближчим часом планується лібералізувати ринок авіаперевезень з Ізраїлем та Італією.

Міністр стосовно питання щодо ціни на авіаквитки зазначив, що ціна на квитки залежить від низки факторів, дня, тижня, часу вильоту рейсу, сезонності, строку бронювання тощо.

Про заходи з протипожежної безпеки, яких вживає уряд, доповів голова Державної служби з питань надзвичайних ситуацій Михайло Болотських.

Урядовець повідомив, що стан виконання заходів щодо попередження протидії пожежам в природних екосистемах, постійно знаходиться в сфері уваги і активного впливу Президента України та уряду. Для координації дій центральних і місцевих органів влади з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій в літній період, в тому числі з протидії пожежам в природних екосистемах, Кабінет Міністрів 20 травня створив міжвідомчий оперативний штаб.

За словами М.Болотських, основні зусилля спрямовані на: попередження виникнення пожеж, захист від пожеж, запобігання ускладненню ситуації, забезпечення своєчасного реагування на період високої пожежної небезпеки, зокрема, передбачено введення тимчасових обмежень на відвідування лісів, здійснення патрулювання лісних масивів правоохоронцями, пожежними, спільно з представниками засобів масової інформації, громадськими та волонтерськими організаціями.

Голова Держслужби також відповів на запитання стосовно забезпечення захисту від пожеж міст масового відпочинку на території Автономної Республіки Крим, організації ефективної протидії лісовим пожежам у важкодоступній гірській місцевості, заповідних і рекреаційних зонах.

М.Болотських відповів на запитання, яке стосувалося захисту населення територій від паводка. "Сьогодні існує реальна загроза паводку в Одеській області, на українській ділянці частини Дунаю. Для запобігання та забезпечення реагування на можливе ускладнення Держслужбою вжиті превентивні заходи, зокрема, приведено у готовність ешелонне угрупування сил загальною чисельністю близько 1200 чоловік особового складу та понад 300 одиниць основної техніки", - повідомив він.

Народні депутати також отримали відповіді від членів уряду на запитання стосовно неможливості провести реєстрацію та оформити правоустановчі документи на об'єкти комунальної власності, гарантування проведення всіх робіт по ремонту всіх автодоріг, щодо подій в Миколаївській області та у м. Броварах, вчасного розмитнення гуманітарної допомоги тощо.

На цьому Година запитань до Уряду завершилася.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік оголосив депутатські запити.

Проект закону про внесення змін до прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України" щодо відповідальності суб'єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій доповів народний депутат Сергій Горохов. Він наголосив на важливості прийняття цього законопроекту, який необхідний бізнесу.

С.Горохов зазначив, що цим проектом передбачається надати можливість суб'єктам господарювання, що використовують в своєї діяльності реєстратори розрахункових операцій належним чином підготуватись, придбати та опанувати для коректної роботи необхідні засоби реєстрації розрахункових операцій.

За словами доповідача, проектом пропонується продовжити до 01.07.2014 року час для запровадження обов'язкового подання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, по дротових або бездротових каналах зв'язку без застосування фінансових санкцій за неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання.

Альтернативний законопроект доповіла народний депутат Олександра Кужель. Вона зазначила, що проектом пропонується врегулювати ситуацію, що склалася із незабезпеченням з боку держави виготовлення РРО, які відповідали б вимогам чинного законодавства щодо передачі контрольно-звітної інформації у електронному вигляді; забезпечення потреби великих торгівельних мереж в РРО, які мають достатню ресурсність друкувального пристрою та вжиття заходів щодо сприяння у вирішенні питання по забезпеченню усіх суб'єктів господарювання доступом до Інтернету.

Проектом також передбачається унеможливити необґрунтоване та незаконне притягнення фіскальними органами до відповідальності за неподання звітності в електронному вигляді згідно з Законом "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та відстрочення притягнення суб'єктів господарювання до відповідальності до 1 липня 2014 року.

Голова Комітету з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу та в цілому, законопроект, який представила О.Кужель, з урахуванням пропозиції членів Комітету відстрочити не до 1 липня, а до 1 січня 2014 року застосовування до суб'єктів господарювання фінансових санкцій в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, по дротових або бездротових каналах зв'язку.

В.Хомутиннік зазначив, що члени Комітету внесли таку пропозицію у зв'язку з тим, що строк впровадження зазначених фінансових санкції за порушення вимог передачі звітної інформації з РРО вже двічі переносився законами України. На їхню думку, перенесення у черговий раз на рік впровадження фінансових санкцій не досягне очікуваної законопроектом мети.

Члени Комітету вважають, що для ефективного впровадженої нової системи РРО достатньо піврічного періоду для адаптації суб'єктами господарювання до застосування ними нових вимог Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

За результатами голосування ("за" - 293) законопроект прийнято за основу та в цілому.

Підготовлений до другого читання проект закону про внесення змін до Прикінцевих положень Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо відтермінування заборони на відведення земельних ділянок) доповів голова Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Спірідон Кілінкаров.

Народні депутати розглянули поправки до законопроекту.

Верховна Рада 273-ма голосами ухвалила проект закону в цілому.

Проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації доповіла перший заступник Міністра юстиції Інна Ємельянова. Вона повідомила, що проект спрямований на забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації. За її словами, ним пропонується дати визначення поняттю "пов'язані особи" в інформаційній сфері; передбачити подання засновником (співзасновниками), які мають на меті отримати свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації відомостей про засновника (співзасновників) видання та пов'язаних осіб; серед підстав відмови в державній реєстрації друкованого засобу масової інформації передбачити порушення засновником (співзасновниками) вимог статті 10 Закону "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" стосовно гарантій від монополізації друкованих засобів масової інформації; передбачити подання юридичними особами (суб'єктами господарювання), які мають на меті отримати (переоформити) ліцензію на мовлення відомостей про засновника (співзасновників), власника (співвласників) телерадіоорганізації та пов'язаних осіб і відомості про розподіл часток статутного капіталу; для акціонерного товариства - список акціонерів, які володіють пакетами акцій у розмірі понад 5 відсотків.

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

М.Томенко також відзначив, що прийняття цього проекту закону сприятиме забезпеченню реальної прозорості щодо власників ЗМІ, телерадіоорганізацій та інформаційних агентств.

За результатами голосування ("за" - 263) законопроект прийнято за основу.

Проект закону про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (щодо уточнення джерел погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення) доповів народний депутат Павло Корж. Він зазначив, що метою проекту є забезпечення джерел для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.

П.Корж також наголосив на тому, що прийняття законопроекту не змінить загальних принципів надходження доходів до державного бюджету.

Голова Комітету з питань бюджету Євгеній Гєллєр доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

Є.Гєллєр зазначив, що законопроект передбачає лише перерозподіл доходів спеціального фонду державного бюджету в межах загального обсягу доходів, що відповідно не потребує зміни обсягу субвенції.

Голова Комітету поінформував про зауваження членів Комітету до законопроекту, з урахуванням яких Комітет рекомендує ухвалити законопроект в цілому.

За результатами голосування законопроект було відхилено.

Верховна Рада прийняла постанови про відзначення: 75-річчя утворення Луганської області; 40-річчя від дня присвоєння місту Керчі почесного звання "Місто-Герой"; 600-річчя заснування міста Кіцмань Чернівецької області.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік оголосив депутатські запити.

Народні депутати виступили із заявами. повідомленнями, пропозиціями.

Головуючий закрив пленарне засідання.

Наступне пленарне засідання другої сесії відбудеться у вівторок, 2 липня.

* * *
Сторінка1/5
Дата конвертації02.11.2013
Розмір1.47 Mb.
ТипДокументы
  1   2   3   4   5
Додайте кнопку на своєму сайті:
uad.exdat.com


База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2012
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Документи